PHARMA NEWS - odborný časopis

PHARMA NEWS - odborný časopis

Náš pohybový aparát se těší na léto, a to vyžaduje komplexní péčiNáš pohybový aparát se těší na léto, a to vyžaduje komplexní péči

Přichází léto a postupné rozvolňování nám dovoluje se opět nadechnout z plných plic a vyrazit do přírody, na kola, na brusle….Náš pohybový aparát bychom po relativním období klidu měli na nadcházející aktivity připravit a dopřát mu dokonalou „údržbu“. Ve vyšším věku se už může začít leccos ozývat. Plnohodnotný zážitek při letním výletě, výstupu do hor nebo kolektivních hrách nám nepříjemný pocit v kloubech může dokonale zkazit. Tomu se ovšem můžeme snadno vyhnout.

VÝBĚR JE PESTRÝ, PROTO VYBÍREJME

SPRÁVNĚ…

Pro úlevu od bolesti můžeme zakoupit v lékárně velké množství volně prodejných léků na bázi farmakologicky aktivních látek, jako jsou například ibuprofen nebo diclofenac. Ať už v podobě gelu nebo krému. Velmi populární jsou rovněž lokální náplasti. Tyto topické přípravky na „chemicko-syntetickém“ základě však mají své nevýhody a omezení. Pokud se při používání přípravku stav nezlepšuje nebo se naopak zhoršuje, měl by pacient vyhledat lékaře již po 7 dnech léčby. Samoléčba tak ztrácí svůj význam. Výhodou je tedy nesporně rychlý nástup účinku, ale délka použití je omezena řádově na dny. Jakou alternativu tedy zvolit?

Alternativu přírodní! Takovou, která prokáže kýžený efekt, poskytne úlevu našim svalům, kloubům, šlachám a vazům a délka jejího použití nebude nijak limitována. Vhodnou volbou je Kamzíkova konopná bylinná mast. Představuje opravdového experta na naše svaly, šlachy, vazy a klouby. Nabízí variantu hřejivou a chladivou. Kromě 10 % konopného oleje je složení založeno na synergickém účinku bohaté směsi přírodních bylinných extraktů, z nichž nejvíce vyniká extrakt z kořene kostivalu lékařského, ať už v hřejivé nebo chladivé variantě. Kostival lékařský představuje skvělou přírodní variantu pro naše klouby. Klinická studie se 164 pacienty prokázala, že kostival dokáže velmi dobře přinášet úlevu při tupých poraněních pohybového aparátu. Kostival se svým účinkem vyrovnal účinku nesteroidního antirevmatika diclofenacu. U pacientů s distorzí hlezenného kloubu docházelo k rychlému vymizení otoku, rychlé úlevě od bolesti, které byla hodnocena na vizuální analogové škále. Zároveň došlo také ke snížení nutnosti záchranné analgetické medikace. Mast byla také velmi dobře tolerována. Léčba byla zahájena 6 hodin po vzniku zranění, trvala 8 dní a byla hodnocena v intervalu 0, 4 a 7 dní léčby. Postižený hlezenný kloub byl lokálně léčen 2 g masti 4x denně. Ve skupině užívající kostivalovou mast došlo k významnému snížení vnímání bolesti ve srovnání se skupinou užívající placebo.

 

KDYŽ JDE O POHYBOVÝ APARÁT, MYSLEME
I NA SYSADOA

Lokální léčba působí bezprostředně, odstraňuje bolest, přináší tolik kýženou úlevu. Naše klouby však potřebují komplexní péči. Spolu s lokálním působením je potřebovat věnovat pozornost i komplexní celkové péči o naše klouby. Svůj význam mají zajisté látky ze skupiny SYSADOA, jejichž nástup účinku poznáme sice až za několik týdnů. Bolest tedy ustupuje pomaleji, ale účinek přetrvává dlouhodobě. I několik týdnů po vysazení přípravku a ukončení léčby. SYSADOA totiž ovlivňují přímo strukturu naší kloubní chrupavky.

Velmi efektivní volbou ze skupiny SYSADOA je GS Condro DIAMANT. Kromě zlatého standardu v léčbě postižených kloubů, obsahuje také escin. Látku, která působí protizánětlivě, napomáhá správnému krevnímu zásobení kloubních pouzder. Díky tomu přivádí výživu ke kloubní chrupavce, ale také k vazům a šlachám. GS Condro DIAMANT tak dokáže naším kloubům prospívat i „preventivně“. Nemusíme se proto obávat v našem pohybu omezovat a užívat si naplno aktivit, na které jsme zvyklí a přináší nám radost. Na naše akutní potíže s pohybovým aparátem si tedy dopřejme Kamzíkovu konopnou bylinnou mast. Ale nezapomínejme našim kloubům poskytnout komplexní péči i každý den v podobě 2 tablet GS Condro DIAMANT a hlavně užívejme si pohyb naplno. Při běhu, na vodě, v sedadle kola, na bruslích, při plavání nebo při práci na zahrádce, nebo s vnoučaty na houpačce. GS Condro DIAMANT a Kamzíkova konopná bylinná mast jsou tu pro Vás.

 

 

NWY2OD